Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tréninky, Markovice, Třemošnice

4. 5. 2010

Tak už nám to letos zase začalo.. Už máme za sebou dvě soutěže.. Ale začněme pěkně od začátku!

Jedenáctého dubna jsme se v devět hodin ráno po dlouhatánské zimě konečně sešly k prvnímu tréninku. Počasí nám ale bohužel moc nepřálo, takže jsme pouze oprášily nářadí. Vytáhly jsme plato a děvčata, která běhají s hadicemi, se alespoň ujistily o tom, že přes zimu nezapomněly správně hadice postavit a já jsem si na sucho zkusila našroubovat koš. Nářadí jsme poté zase uklidily a vyrazily k domovům, s tím, že následující trénink bude další víkend.

Takže jsme se sešly 17. dubna znovu. Myslely jsme na to, že za týden nás čeká okrsková soutěž. Sluníčko svítilo, mohly jsme se pustit do "práce"   Jenže jaksi nefungovala baterka do stříkačky. Nicméně stejně jsme všechno nářadí vytáhly, tentokrát jsme i naplnily káď. Voda byla ledová, čekaly jsme, že se ohřeje. Několikrát jsme vyzkoušely náběr a holky opět sestavovat hadice a spojovat. Asi po hodině jsme trénink ukončily.

24. dubna jsme se sešly na hasičárně v 7 ráno s tím, že si dneska konečně pořádně zatrénujeme, poprvé letos vyzkoušíme celý požární útok. Jaké bylo ale naše překvapení, když po příjezdu na místo konání spatřil náš zrak nejdříve dráhu na stovky. Minimálně dva soutěžící z každého družstva museli tuto dráhu absolvovat. Jak u ženské, tak u mužské bariéry, byla oddělaná spodní prkna. Kdo prý překážku nepřekoná, může ji podlézt. Za náš tým se zúčastnila Kamča a Verča, a reprezentovaly více než ukázkově!! Oba pokusy útoku se nám taky povedly, téměř bez chybičky, a jelikož jsme náš okrsek reprezentovaly samy, postoupily jsme do okresního kola.

1.května, na Svátek práce, se konala první ligová soutěž, v Třemošnici. Vyrazily jsme bez tréninku. Soutěž se konala na hlavním stadionu, se třemi platy a začínala kategorie ženy. My jsme šly na start jako deváté. Nejspíš to není naše šťastné číslo, protože se nám bohužel vůbec nezadařilo. Podle nových pravidel se trať nesmí označovat kužely a podle Kamčiných slov čára nebyla moc vidět, a proto byl rozdělovač daleko. Renáta s Alenou nedotáhly až k čáře a stříkaly docela dlouho. S časem 40:39s jsme skončily na posledním, jedenáctém místě.

Další trénink plánujeme na následující víkend, protože se nekoná žádná soutěž, na kterou bychom jely. Doufám, že se podaří vyjednat nějaká pořádná trať, abychom mohly konečně trénovat celý útok, a že budou terče, aby si holky po pěti letech mohly vyzkoušet nástřik!!!! A hlavně doufám, že se nám na příštích soutěžích bude dařit lépe!! 

 

K.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář