Jdi na obsah Jdi na menu
 


Slatiňany, Horka, Morašice

22. 10. 2010

18.9.2010 Slatiňany - liga
Je tu další ligová soutěž, tentokrát v sousedních Slatiňanech. Tradičně se koná od rána, a tak se není čemu divit, že zpočátku je chladno, i když přes větve stromů se prodírá sluníčko. Jako loni byla dráha posunuta celou délkou na trávu, takže po 26 mužských družstev bylo okolo plata hodně bahnito. Historický úspěch se podařil mužům ze Slatiňan, s časem 26,48s na domácí půdě skončili na 2.místě. 
Ženských týmů se zde sešlo třináct. První běžely domácí, ale útok se jim nezdařil a čas byl přes minutu. My jsme přišly na řadu čtvrté, v sestavě koš já, náběr Niky, stroj Alena, béčka Dáša, rozdělovač Kamča, proudy Verča a Štěpánka z Brčekol.  Pouze tři časy byly pod 30 sekund: 1.Skuteč 28,15s 2.Malinné 28,91s 3.Chrudim 29,60s. 
Večer jsme úspěšný den zakončily v Barace na Československé párty.


25.9.2010 Horka - liga 
Letos poprvé se tu koná ligová soutěž, která je opět od rána. Do Horky se sjelo 24 mužských a 14 ženských týmů. Po odběhnutí všech mužstev, přišly na řadu ženy. My jsme tentokrát běžely až deváté. Tentokrát jsme byly na soutěži všechny, ale Káťa má pořád stehy na malíčku, který si zranila v Markovicích, a tak koš jsem opět běžela já, náběr Niky, stroj Alena, béčka Dáša, rozdělovač Kamča, proudy Verča a Renča. Verča měla nastříkáno za 28,01s, bohužel Renča stříkala o něco déle a s časem 35,32s jsme skončily na 8.místě.
Poté přišly na řadu ještě rozstřely mužů i žen, přesto zde soutěž uběhla velice rychle a doma jsme byli brzy :-)
  

2.10.2010 Morašice - liga 
Poslední ligová soutěž se tradičně konala v Morašicích. Sjelo se na ní 40 mužských a 14 ženských týmů. Takové množství družstev a ještě potom rozstřely? Ano. Morašice jsou jedni z mála, kde se dodržuje tradice losování pořadí. Nejdříve muži, potom ženy. Kamča měla šťastnou ruku a vytáhla druhé startovní pořadí. Dnes se běhaly slušné časy, ale bylo to tím, že dráha byla kratší o 5 metrů. Náš útok se velice povedl, tentokrát měla rychleji nastříkáno Renča (24,68s), ovšem i Verča měla pěkný čas. S časem 26,87s jsme dosáhly na třetí místo a nádherný pohár s hasičem. Dnes jsme se dostaly do rozstřelů. V prvním jsme porazily Výsonín, v druhém jsme se utkaly s Hlinskem, které nás bohužel porazilo. Za druhé místo v rozstřelech jsme si také odvezly pohár. 
Dnešek holky zakončily na zábavě v Chrasti.


Shrnutí
Ve Slatiňanech jsme získaly za druhé místo v lize 9 bodů, v Horce za šesté místo 2 body. Po těchto soutěžích máme 45 bodů. V Morašicích jsme získaly buď sedm bodů za třetí místo, nebo devět bodů za místo druhé. Zde záleží, zda budou uznána pravidla, neboť za Zbožnov běžely dvě ženy z jiných týmů, mimoto i ze Štěpánova, který byl první. 

 

                                                                              Iv